kursy fitness
SZKOŁA
FITNESS

CPF Instruktor Siłowni REPs

CPF INSTRUKTOR SIŁOWNI - GYM INSTRUCTOR - KURS AKREDYTOWANY MIĘDZYNARODOWYMI KWALIFIKACJAMI REPS

GDZIE BĘDĄ UZNAWANE TWOJE KWALIFIKACJE PO UKOŃCZENIU TEGO KURSU?
REPs zrzesza 10 krajów, w których wybrane placówki szkoleniowe nauczają według jednolitych zasad, takich samych we wszystkich krajach członkowskich. Państwa zrzeszone w REPs to: Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Południowej Afryki, Belgia, Australia i Polska.


CO OTRZYMASZ?
Legitymację CPF z międzynarodową akredytacją ICREPS i prawo wykonywania zawodu w państwach zrzeszone w ICREPS to: Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Południowej Afryki, Belgia, Australia i Polska. MY DAJĄC CI TAKĄ LEGITYMACJĘ WRAZ Z REPS ZAŚWIADCZAMY ZA TWOJE KOMPETENCJE i ZA POZIOM TWOJEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI


CZY INNE LEGITYMACJE ŚWIADECTWA TEŻ TO DAJĄ?
Mało kto o tym wie, ale niestety nie, nawet dyplom uczelni i legitymacja o ukończonym kursie/specjalizacji instruktorskiej nie uprawnia do pracy w zawodzi w tych krajach!!!

WYMAGANIA DO PRAWA WYKONYWANIA ZAWODU INSTRUKTOR SIŁOWNI-GYM INSTRUCTOR:
Według standardów ICREPS osoba, która zakończy pozytywnie zdanym egzaminem kurs akredytowany GYM INSTRUCTOR może wykonywać zawód instruktora na siłowni, jest to także niezbędny i wymagany kurs aby móc wykonywać zawód: TRENER PERSONALNY.
Możesz więc kontynuować swój rozwój w kierunku trenera personalnego.

WYMAGANIA REPS aby wykonywać zawód trenera:

 • 1. Musisz ukończyć kurs akredytowany i zdać pozytywnie egzamin: CPF INSTRUKTOR SIŁOWNI,
 • 2. Musisz ukończyć kurs akredytowany CPF TRENER PERSONALNY i zdać pozytywnie egzamin. Więc ta akredytacja składa się z 2 modułów. U nas masz możliwość zrobienia obu modułów w atrakcyjnej cenie.


DLA KOGO?
Szkolenie certyfikujące dla osób pragnących zostać instruktorem na siłowni i mieć prawo pracować w Polsce lub za granicą.


KIM JEST INSTRUKTOR SIŁOWNI? GDZIE MOŻE PPRACOWAĆ?
Instruktor siłowni jest potrzebny w każdym klubie fitness z siłownią więc istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na kandydatów posiadających kwalifikacje i kompetencje tego zawodu. Instruktor siłowni pracuje na tak zwanych dyżurach, kiedy to opiekuje się klubowiczami, dba o ich bezpieczeństwo, zadowolenie i lojalność, jest bardzo ważnym ogniwem dbania o relacje z klubowiczami. Często instruktorzy siłowni wprowadzają również nowych klubowiczów w świat siłowni.

KONCEPCJA KURSU:
PROGRAM SPECJALIZACJI INSTRUKTORSKIEJ obejmuje kompleksową wiedzę i zajęcia praktyczne aby przygotować Cię wszechstronnie do pracy INSTRUKTORA SIŁOWNI.
Program obejmuje obowiązkowe moduły według standardów międzynarodowych i dodatkowo moduły które my uważamy za niezbędne. Podczas kursu teoria przeplatana jest praktyką i warsztatami praktycznymi, tak aby nie trzeba było uczyć się rzeczy na pamięć tylko poznawać je w praktyce.

ZOBACZ OGÓLNY PROGRAM KURSU:
ZARYS TEMATÓW: Jako certyfikowany CPF GYM INSTRUCTOR- INSTRUKTOR SIŁOWNI będziesz dysponować wiedzą i umiejętnościami z następujących tematów:

 • Etyka i zasady poprawnego zachowania w pracy
 • Zakresy obowiązków instruktora
 • Zasady pracy instruktora siłowni na dyżurze
 • Obsługa klienta, komunikacja
 • Zasady bezpieczeństwa, radzenie sobie z wypadkami i sytuacjami awaryjnymi
 • Podstawy treningu: rozgrzewka, tok treningu w zależności od celu
 • Komponenty sprawności
 • Promowanie aktywności fizycznej
 • Prowadzenie wywiadu
 • Podstawy fizjologii i treningu wytrzymałościowego
 • Anatomia funkcjonalna w praktyce
 • Pomiary składu ciała praktyka, pomiary fałdów i obwodów, masy należne typy sylwetek, bmi
 • Podstawy treningów wytrzymałościowych
 • Trening siłowy: różnorodność metod i systemów treningowych, podstawowe metody treningowe
 • Ćwiczenia na maszynach, ćwiczenia z wykorzystaniem hantli, sztangi, ławki
 • Prowadzenie i demonstrowanie ćwiczeń
 • Ćwiczenia rozciągające
 • Wstęp do periodyzacji


PLAN EDUKACJI TRENERA PERSONALNEGO:
7 dni szkoleniowych po ok. 6-7 h w weekendy zakończonych egzaminem. Po pomyślnym zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymują legitymacje instruktorskie.

CZAS TRWANIA: 7 dni zajęcia odbywają się w weekendy plus 8 dzień egzamin.
Egzamin końcowy odbywa się około miesiąc po zakończeniu kursu, trwa 1 dzień, jest 2 etapowy - testy teoretyczne i praktyczne. 
Ewentualne powtórki są płatne 50 zł.

Prowadzący:
Zadbaliśmy o to, abyś wiedzę i umiejętności pozyskał od specjalistów w danych teamatach.
Dr Katarzyna Wysocka (wywiad, obsługa klienta, standardy pracy, komunikacja i obsługa klienta, trening siłowy), Dr Amit Batra (fizjologia wysiłków i teoria treningu), Dr Paweł Posłuszny (anatomia funkcjonalna, trening wytrzymałościowy), Mateusz Białas (trening siłowy), Mateusz Fusiecki (trening siłowy), Julia Fusieska (trening siłowy, trening kobiet, trening funkcjonalny),

CO OTRZYMASZ?
W ramach szkolenia otrzymujesz kompletne materiały szkoleniowe.
Po pomyślnym ukończeniu egzaminu tytuł CPF GYM INSTRUCTIR – instruktor siłowni Z AKREDYTACJĄ MIĘDZYNARODOWĄ REPS i legitymację instruktorską!

WYMAGANIA WSTĘPNE:
Minimum wykształcenie średnie, licencjat lub magister AWF lub fizjoterapia lub medycyna lub uprawnienia instruktora fitness lub doświadczenie w treningach co najmniej 1 rok.

DROGA ROZWOJU: Zapraszamy absolwentów do kontynuacji rozwoju na kursie CPF PERSONAL TRAINER oraz na warsztatach i szkoleniach doszkalających.

POLECAMY:
CPF MEDICAL FITNESS TRAINER
CPF TRENING FUNKCJONALNY
CPF PSYHODIETETYKA W PRACY TRENERA
CPF DIET COACH
CPF ŻYWNIENIE
CPF SUPLEMENTACJA
CPF TRENING METABOLICZNY


Kontakt

Magda Sowińska, tel: 531 907 607
e-mail: m.sowinska@cpfitness.pl

Katarzyna Wysocka, tel: 608 435 555


Aktualności


 •  

 • MIĘDZYNARODOWE UPRAWNIENIA REPS

    

  PRAWO DO WYKONYWANIA ZAWODU: Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Południowej Afryki, Belgia, Australia i Polska.

 • Polub nas na FACEBOOK'u


  Kursy fitness CPF

Najbliższe kursy fitness